2023-yilda chop etilgan maqolalar
2. Akbarov A. Boshqaruvlarga H-chegaralanishlar qo‘yilgan hol uchun differensial o‘yinlar. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 8-16 pdf
3. Baratov B. Separabel kubik stoxastik operatorning dinamikasi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 17-25 pdf
4. Boltayev N. K2(Pm) fazodagi Furye koeffitsiyentlari uchun optimal kvadratura formulalarini qurish. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 26-31 pdf
5. Dexqonov F. Sterjenni isitish jarayoni bilan bog‘liq parabolik tenglama uchun chegaraviy boshqaruv masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. pdf
6. Kurbanov K. Yarim additiv funksionallar gruppasidan olingan akslantirishlarning ochiqligi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 39-47 pdf
7. Samatov B. Uralova S. La -chegaralanishli bitta chiziqli hol uchun quvish-qochish masalalari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 48-57 pdf
8. Formanov Sh., Sirojitdinov A. Bog`liqsiz va bir xil taqsimlangan tasodifiy miqdorlar yig`indilari taqsimotining asimptotik yoyilmasi haqidagi Essen teoremasining boshqa bir isboti. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 58-63 pdf
9. Qahhorov A., Xusanov J. Kechikuvchi chiziqli bo‘lmagan avtonom bo‘lmagan sistemalarning bir sinfining turg‘unligi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 64-69 pdf
10. Maxammadaliyev M., Xolmirzayev J. Spin qiymatlari to`plami sanoqli bo`lgan HCmodel: kuchsiz davriy Gibbs o`lchovlari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 70-77 pdf
11. Matchanova A. Kaputo operatori qatnashgan uchinchi tartibli parabolik-giperbolik tipdagi tenglama uchun chegaraviy masalaning yechilishi. 78-86 Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 78-86 pdf
12. Mirsaburova D. Singulyar koeffitsientli aralash turdagi tenglama uchun sohaningchegaraviy va unga parallel ichki xarakteristikasida Bitsadze-Samarskiy shartiga o‘xshash shartli masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 87-115 pdf
13. Mustapoqulov X., Mamadaliev N., Abdualimova G. Boshqariladigan tebranish sistemalarida o‘zgarmas ko‘p qiymatli akslantirishning invariantligi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 116-121 pdf
14. Safarov J. Bir jinsli bo`lmagan integro-differensial tenglama yadrosini aniqlash masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 122-130 pdf
15. Shadimetov X., Davlatova F. $L_{2}^{(3)}(0,1)$ fazosida Sard tipidagi vaznli optimal kvadratur formulalar. 131-137 Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. pdf
16. Urinov A., Usmonov D. Yadrosida Bessel funksiyasi qatnashgan integro–differensial operatorni o‘z ichiga oluvchi bir oddiy differensial tenglama uchun Koshi masalasi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 138-153 pdf
17. Usmonov D. Soha ichida va chegarasida buziladigan aralash turdagi ikkinchi tartibli xususiy hosilali differensial tenglama uchun nolokal chegaraviy masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 154-172 pdf
1. Aliyev A, Begmatov A. Ikkita nuqtada sinishga ega aylana gomeomorfizmlari renormalizatsiyalarining asimptotik tabiati. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 1-7 pdf
2. Jafarov S. Vaznli grand Lebeg qism fazolarida trigonometrik yaqinlashish. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 8-19 pdf
3. Xo‘jaqulov J. Yulduzsimon grafda Prabhakar kasr hosilasi bilan berilgan differensial tenglama uchun boshlang‘ich-chegaraviy masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 20-30 pdf
4. Mamadaliyev B. Besh o‘lchovli ikki indeksli psevdoevklid fazoda ikki o‘lchovli to‘la sirtlar geometriyasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 31-43 pdf
5. Qudayberganov A., Sharipova S. Koeffitsientlari uzilishga ega bo‘lgan elliptik tenglamalar uchun Koshi masalasi yechimining yagonaligi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 44-51 pdf
6. Qo‘shaqov X. Сheksiz uchtalik differensial tenglamalar sistemalari uchun qochish differensial o‘yin. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 52-58 pdf
7. Taifour S., Zoubir H., Medjati R. Lorents-Geyzenberg fazosida chekli Chen tipidagi translatsiya yuzalari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 58-70 pdf
8. Jabborov N., Husenov B. Chegaralangan A(z)–analitik funksiyalar uchun chegaraviy yagonalik teoremasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 71-79 pdf
9. Abduolimova G. Kechikishli traektoriyalar dastasini boshqarishning bir o‘yin masalasi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 80-91 pdf
10. Ibragimov M. Neytral SFS-fazolarda geometrik tripotentlar panjarasining xossalar. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 92-98 pdf
11. Irgashev B. Buzilishga ega kasr tartibli hosila qatnashgan yuqori tartibli tenglama uchun chegaraviy masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 99-107 pdf
12. Ismoilov A. Bir jinsli bo‘lmagan umumlashgan Eyler-Puasson-Dardu tenglamasi uchun Gursa masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 108-113 pdf
13. Ruziev M., Raximova G. Xususiy kasr hosilali differensial tenglama uchun chegaraviy masala haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 114-121 pdf
14. To‘raqulov H. Uch o‘lchovli Trikomi tenglamasi uchun chegaralanmagan parallelepiped sohada davriy chegaraviy shartli chiziqli teskari masala haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 122-132 pdf
15. Tursunov F., Shodiyev D. Uch o‘lchovli fazoda bigarmonik tenglamalar uchun Koshi masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 133-141 pdf
16. Urinboyev F. Chekli o‘lchamli Yordan algebralarining ichki va lokal ichki differensiallashlari haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 142-155 pdf
17. Urinov A., Abduqodirov A. Karrali xarakteristikali bo‘lmagan beshinchi tartibli xususiy hosilali differensial tenglamalarning kanonik ko‘rinishi haqida Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 155-165 pdf
18. Fayazov K., Xudayberganov Y. Ikkita buzilish chizig‘iga ega bo‘lgan to‘rtinchi tartibli xususiy hosilali aralash tipdagi tenglama uchun nokorrekt boshlang‘ich-chegaraviy masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 166-176 pdf
19. Xasanov A., Komilov A. Uchinchi tartibli xususiy hosilalali gipergeometrik tipdagi sistemani yechish Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 177-190 pdf
1. Aralova K. Volterra va Novolterra kvadratik stoxastik operatorlari superpozitsiyaning dinamikasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 1-8 pdf
2. Dushatov N. Nisbiy risk funksiyasini kuchli qorishgan va senzurlangan ma'lumotlar bo`yicha baholash Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 9-13 pdf
3. Xamdamov I. Qo`shiluvchilari taqsimoti turg`un taqsimotga tortiluvchi bo`lgan holdagi kesik yig`indining limit xossalari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 14-18 pdf
4. Kurbanbaev T. Ba'zi yechiluvchan Leybnits algebrasining deyarli ichki differensiallashi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 19-26 pdf
5. Rozikov U., Jumayev J. Stoxastik bo`lmagan kubik matritsa bilan aniqlangan kvadratik operator haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 27-33 pdf
6. Topvoldiyev F. Noregulyar konuslarning shartli tashqi egriliklari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 34-41 pdf
7. Zaitov A., Karimov S. m-chegaralangan fazolarda \tau-sillik ehtimollik o`lchovlar fazosi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 42-47 pdf
8. Javliyev S., Kasimov N. Chekli approksimatsiyalanuvchi algebralarning hisoblanuvchi ajratiluvchi nomerlashlari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 48-58 pdf
9. Mirsaburov M., Ergasheva S. Singulyar koeffitsientli aralash turdagi tenglama uchun bir chegaraviy xarakteristikada Trikomi hamda Frankl shartli masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 59-97 pdf
10. Umirzakova K. Uch holatli unumdor HC modellarining biri uchun translyatsion-invariant Gibbs o`lchovlari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 98-103 pdf
11. Shermatova X. Aralash beshburchakli sohada birinchi tartibli operator xarakteristikasining burchak koeffitsienti birdan katta bo`lgan holdagi uchinchi tartibli parabolik-giperbolik tipdagi tenglama uchun bitta chegaraviy masalaning qo`yilishi va o`rganilishi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 104-113 pdf
12. Erisbaev S. Koks regressiya modelida taqsimot funksiyasini informativ senzurlash bo`lgan holda yarim parametrik baholash Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №3, pp. 114-127 pdf
1. Azizov M. Nul-filiform Leybnits algebralari orqali qurilgan kichik o’lchamli Leybnits dialgebralari tavsifi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 1-8 pdf
2. Do‘stov S. Qo‘zg‘alishining rangi birga teng bo‘lgan umumlashgan Fridrixs modeli xos qiymati uchun yoyilma. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 9-16 pdf
3.Ibragimov M. Genetik algebralarning bir o‘lchamli qism algebralari.Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 17-38 pdf
4. Ismoilov Sh., Kholmurodova G. Yevklid va yarim yevklid fazolarda xarakteristik kattaliklarga ko‘ra sirtlarning tengligi, Monj-Amper tenglamasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 39-45 pdf
5. Jumayev J., Atoyev D. Nolokal shartli integro-differensial parabolik tipdagi tenglamadan yadroni aniqlashning teskari masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 46-56 pdf
6. Nazarov Z. Ikkinchi tartibli momenti chekli bo‘lgan musbat qaytuvchi Q-jarayonlar barcha avlodlari umumiy sonining limit xossalari.Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 57-65 pdf
7.Samatov B., Uralova S. Langenhop tipidagi chegaralanishli chiziqli ta’qib qilish masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 66-72 pdf
8. Sharipov O., Qobilov O‘. Kuchsiz bog‘langan tasodifiy miqdorlardan tuzilgan qatorning yaqinlashishi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 73-77 pdf
9. Sheraliyeva S. Ba’zi yechiladigan Leybnits algebralarining kengayishi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 78-89 pdf
10. Sobirov Z., Saparbayev R. Ko‘priklar seriyasidan tashkil topgan metrik grafda subdiffuziya tenglamasi uchun Koshi masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 90-99 pdf
11. Abduqodirov A. Beshinchi tartibli karrali xarakteristikali xususiy hosilali differensial tenglamalarning kanonik ko‘rinishlari haqida.Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 100-107 pdf
12.Allambergenov A. Okubo algebrasini 2-lokal differensiallashlari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 108-112 pdf
13. Kadirkulov B., Ergashev O. Ikkinchi tartibli oddiy differensial tenglama uchun Bitsadze-Samarskiy turidagi masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 113-121 pdf
14. Rahmonov Z., Allakov I., Abrayev B. Goldbaxning ternar muammosini deyarli teng qo‘shiluvchilar bo‘yicha umumlashtirish. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 122-148 pdf
15. Usmonov D. Yadrosida Bessel funksiyasi qatnashgan integro–differensial operatorni o‘z ichiga oluvchi buziladigan to‘rtinchi tartibli tenglama uchun boshlang‘ich-chegaraviy masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 149-159 pdf
16. Shamsiddinov N., Anorov O. Sanoqli holatlar to‘plamni regulyar parchalanishlardan hosil bo’lgan kvadratik stoxastik operatorlar. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 160-165 pdf
1. O‘rinov A. O‘zbekiston Fanlar Akademiyasi Akademigi M.S.Salaxitdinov ilmiy maktabida olib borilgan ilmiy tadqiqot ishlari haqida umumiy ma’lumot. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 1-17 pdf
2. Arzikulov Z. Yettinchi tartibligacha bo‘lgan buziladigan ba’zi xususiy hosilali differensial tenglamalarning avtomodel yechimlari haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 18-30 pdf
3. Hayotov A. Doniyorov N. Chekli elementlar usullari uchun bazis funksiyalari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 31-44 pdf
4. Jo‘rayev B. Boshqaruvlari integral va Gronuoll chegaralanishlarga ega differensial o‘yinda Π-strategiya. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 45-55 pdf
5. Hakimov O. Musbat Riss stoxastik operatorlarining dinamikasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 56-62 pdf
6. Kurbanbaev T., Iskenderov A. Nilradikali maksimal uzunlikdagi kvazi-filiform Leybnits algebrasi bo‘lgan yechiluvchan Leybnits algebralarining deyarli ichki differensiallashlari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 63-72 pdf
7. Zaitov A., Eshimbetov M. Riss taqdimot teoremasining max-plus varianti haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 73-79 pdf
8. Zunnunov R. Chegaralanmagan sohadagi spektral parametrli umumlashtirilgan Trikomi tenglamasi uchun siljishli shartli bir chegaraviy masala haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 80-87 pdf
9. Ibaydullayev T. Energiya davriy tiklanuvchi hol uchun quvish va qochish masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 88-99 pdf
10. Ismoilov A. Bir jinsli bo‘lmagan umumlashgan Eyler-Puasson-Darbu tenglamasi uchun Koshi-Gursa masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 100-113 pdf
11. Mirsaburov M., Maxmudov A. Aralash turdagi tenglamalarning bir sinfi uchun parallel xarakteristikalarda Bitsadze-Samarskiy shartlili masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 114-123 pdf
12. Murzambetova M. Kaputo kasr-tartibli operatori qatnashgan aralash tipdagi tenglama uchun to‘g‘ri va teskari masalalar. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 124-133 pdf
13. Oqboyev A. Buziladigan ikkinchi tur giperbolik tenglama uchun Koshi tipidagi masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 134-142 pdf
14. Sobirov Sh. Qo‘shimcha hadli nochiziqli integro-differensial tenglamalar sistemasini tez kamayuvchi funksiyalar sinfida integrallash. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 143-156 pdf
15. Urinov A., Abduqodirov A. n - tartibli xususiy hosilali differensial tenglamalarning kanonik ko‘rinishlari haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 157-164 pdf
1.Azamov A., Samatov B., Turg‘unboeva M. Nochiziq differensial o‘yinda l-tutish masalasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 1-9 pdf
2.Diyorov A. Uch lokusli dinamik tizimning limit nuqtalari. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 10-14 pdf
3.Xoliqova F. Volterra kubik stoxastik operatorlar dinamikasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 15-23 pdf
4.Mizomov I. Besh o‘lchamli elliptik algebralarning Kalabi-Yau xossasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 24-29 pdf
5.Mustafoyeva Z. Keli daraxtida Potts modeli uchun asosiy holatlar. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 30-38 pdf
6.Turdiyev X. Prabxakar kasr hosilasini o'z ichiga olgan diffuziya-to'lqin tenglamasi uchun nolokal masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 39-45 pdf
7.Ashurov R., Nuraliyeva N. Giperbolik tipdagi tenglamalar uchun vaqt bo‘yicha nolakal shartli masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 46-55 pdf
8.Djamalov S., Xudoykulov Sh.Uch o‘lchovli issiqlik o‘tkazish tenglamasi uchun chiziqli ikki nuqtali nolokal chegaraviy davriy tipdagi teskari masala haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 56-66 pdf
9.Do‘sanova U., Nuraliyeva N. To‘rtburchak sohada Kaputo kasr-tartibli operator qatnashgan parabolo-giperbolik tipidagi tenglamalar uchun nolokal masala. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 67-77 pdf
10.Dushatov N. To`liq bo`lmagan bog`liq ma'lumotlar bo`yicha ba'zi funksionallarni baholash. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 78-81 pdf
11.Kurbanov B. Ikkinchi tur matritasaviy Zigel sohasida chegaraviy Morera teoremasi. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 82-89 pdf
12.Mustapoqulov X., Mamadaliev N. Kechikuvchi argumentli implusli boshqaruvga ega issilik o‘tkazish masalasida o‘zgarmas ko‘p qiymatli akslantirishning invariantligi haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 90-98 pdf
13.Xalxo‘jayev A., Boymurodov J. Panjaradagi uch zarrachali sistemaning bog`langan holatlari haqida. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 99-112 pdf

1. Abdukahorova Z. The existence of weakly periodic p-adic generalized Gibbs measures for the p-adic Ising model on the Cayley tree of order twо. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 1-7 pdf
2. Akbarov A. Differential games with H-constraints on the controls. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 8-16 pdf
3. Baratov B. On dynamics of a separable cubic stochastic operator. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 17-25 pdf
4. Boltaev N. Construction of optimal quadrature formulas for Fourier coefficients in the space K2(Pm). Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 26-31 pdf
5. Dekhkonov F. Boundary control problem for a parabolic equation with heating process of a rod. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 32-37 pdf
6. Kurbanov Kh. On the openness of maps taken from the topological transformation group of semiadditive functionals. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 39-47 pdf
7. Samatov B. Uralova S. Pursuit-Evasion problems for one linear case under La – Constraints. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 48-57 pdf
8. Formanov Sh., Sirojitdinov A. Another proof of Essen's theorem on the asymptotic expansion of the distribution of sums of independent identically distributed random variables. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 58-63 pdf
9. Kahhorov A., Khusanov Dj. Stability of one class of nonlinear non-autonomous systems with delay. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 64-69 pdf
10. Makhammadaliev M. and Kholmirzaev J. The Hard-Core model with a countable set of spin values: Weakly periodic Gibbs measures. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 70-77 pdf
11. Matchanova A. On a problem for the third-order equation of parabolic-hyperbolic type with the Caputo operator. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 78-86 pdf
12. Mirsaburova D. Problem with the Bitsadze-Samarskii type condition on inner and boundary characteristics of the domain for mixed type equation with singular coefficients. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 87-115 pdf
13. Mustapokulov Kh., Mamadaliev N. and Abdualimova G. On Invariant Constant Multivalued Mapping In Controlled Oscillatory Systems. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 116-121 pdf
14. Safarov J. The problem of determining the kernel of a non-homogeneous integrodifferential equation. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 122-130 pdf
15. Shadimetov Kh., Davlatova F. Weighted optimal quadrature formula of the Sarda type in the space L(3)2 (0, 1). Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 131-137 pdf
16. Urinov A., Usmonov D. On the Cauchy problem for an ordinary differential equation containing integro -differential operator with function Bessel in the kernel. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 138-153 pdf
17. Usmonov D. A non-local boundary-value problem for a second-order partial differential equation of mixed type degenerating inside and on the bound of the domain. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №1, pp. 154-165 pdf
1. Aliyev A, Begmatov A. The asymptotical behaviour of renormalizations of circle homeomorphisms with two break points. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 1-7 pdf
2. Jafarov S. Trigonometric approximation in subspace of weighted generalized grand Lebesgue spaces. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 8-19 pdf
3. Khujakulov J. Initial-boundary value problem for a time fractional differential equation with the Prabhakar derivative on a star graph. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 20-30 pdf
4. Mamadaliyev B. Geometry of complete two-dimensional surfaces in a fivedimensional pseudo-euclidean space of index two. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 31-43 pdf
5. Qudayberganov A., Sharipova S. On the uniqueness of the solution of the Cauchy problem for an elliptic equation with discontinuous coefficients. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 44-51 pdf
6. Qushaqov Kh. Differential evasion game for an infinite system of ternary differential equations. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 52-58 pdf
7. Taifour S., Zoubir H., Medjati R. Translation surfaces of finite Chen type in LorentzHeisenberg space. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 59-70 pdf
8. Zhabborov N., Husenov B. Boundary uniqueness theorem for bounded A(z)–analytic functions. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 71-79 pdf
9. Abduolimova G. On a game problem of controlling bundles of trajectories in the presence of delay. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 80-91 pdf
10. Ibragimov M. Properties of the lattice of geometric tripotents in a neutral strongly facially symmetric space. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 92-98 pdf
11. Irgashev B. Boundary value problem for a high-order equation having degenerations with fractional derivative. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 99-107 pdf
12. Ismoilov A. The Goursat problem for the inhomogeneous generalized Euler - Poisson – Darboux equation. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 108-113 pdf
13. Ruziev M., Rakhimova G. On a boundary value problem for a differential equation with a partial fractional derivative. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 114-121 pdf
14. Turakulov Kh. On a linear inverse problem with periodic boundary conditions in the unbounded parallelepiped field for the three-dimensional Tricomi equation. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 122-132 pdf
15. Tursunov F., Shodiev D. Cauchy problem for biharmonic equations in threedimensional space. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 133-141 pdf
16. Urinboyev F. On inner and local inner derivations of finite-dimensional Jordan algebras. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 142-155 pdf
17. Urinov A., Abduqodirov A. On canonical forms of fifth-order partial differential equations with non-multiple characteristics. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 156-176 pdf
18. Fayazov K., Khudayberganov Y. Ill-posed initial-boundary value problem for a mixed type fourth-order partial differential equation with two degenerate lines Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 177-190 pdf
19. Khasanov A., Komilov A. Solution of a system of hypergeometric type with partial derivatives of the third order Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 177-190 pdf
1. Aralova K. Dynamics of superposition of a Volterra and non-Volterra quadratic operators. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 1-8 pdf
2. Dushatov N. Estimation of relative-risk function by strong mixing and censored data. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 9-13 pdf
3. Khamdamov I. The limiting property of the truncated sum in the case when the distribution of terms belongs to the domain of attraction of a stable law. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 14-18 pdf
4. Kurbanbaev T. Almost inner derivations of some solvable Leibniz algebras. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 29-26 pdf
5. Rozikov U., Jumayev J. On a quadratic operator defined by a non-stochastic cubic matrix. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 27-33 pdf
6. Topvoldiyev F. Conditional external curvatures of irregular cones. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 34-41 pdf
7. Zaitov A. Karimov S. On the spaces of \tau-smooth probability measures on the m-bounded spaces. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 42-47 pdf
8. Zhavliev S., Kasymov N. Computable separate enumerations of finite approximable algebras. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 48-58 pdf
9. Mirsaburov M., Ergasheva S. A problem with combined Tricomi and Frankl conditions on one boundary characteristic for the equation of mixed type with singular coefficient. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 59-97 pdf
10. Umirzakova K. Translational-invariant Gibbs measures for one of the fertile three-state HC models. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 98-103 pdf
11. Shermatova Kh. Formulation and investigation of a boundary value problem for a third order parabolic-hyperbolic equation in a mixed pentagonal domain when the angular coefficient of the first-order operator characteristic is greater than one. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 104-113 pdf
12. Erisbaev S. Semiparametric estimator of the conditional distribution function in the Cox regression model with partially informative random censoring on the right. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №2, pp. 114-127 pdf
1. Azizov M. Description 4-dimensional Leibniz dialgebras which are constructed by null-filiform Leibniz algebra. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 1-8 pdf
2. Dustov S. Convergent Expansion For Eigenvalue of the Generalized Friedrichs Model under Rank One Perturbation. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №, pp. 9-16 pdf
3. Ibragimov M. On 1D subalgebras of genetic algebras. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 17-38 pdf
4. Ismoilov Sh., Kholmurodova G. Equality of surfaces in Euclidean and semi-euclidean spaces according togeometric characteristics, Monge-Ampere equation. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 39-45 pdf
5. Jumayev J., Atoyev D. Inverse problem of determining the kernel in an integro-differential equation of parabolic type with nonlocal condition. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 46-56 pdf
6. Nazarov Z. A. Limit properties of the total progeny in the positive recurrent Q-processes with a finite second moment. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 57-65 pdf
7. Samatov B., Uralova S. A Linear Pursuit problem with Langenhop type constraints. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 66-72 pdf
8. Sharipov O., Kobilov U. On convergence of the series of weakly dependent random variables . Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 73-77 pdf
9. Sheraliyeva S. Extension of some solvable Leibniz algebras. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 78-89 pdf
10. Sobirov Z., Saparbayev R. Cauchy Problem for Subdiffusion Equation on the metric graph in the form of a series of bridges. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 90-99 pdf
11. Abdukodirov A. Сanonical forms of fifth-order partial differential equations with multiple characteristics. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 100-107 pdf
12. Allambergenov A. 2-local derivations of Okubo algebras. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 108-112 pdf
13. Kadirkulov B., Ergashev O. On a problem of the Bitsadze-Samarskii type for a second-order ordinary differential equation. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 113-121 pdf
14.Rahmonov Z., Allakov I., Abrayev B. Generalization of Goldbach’s ternary problem with almost equal terms. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 122-148 pdf
15. Usmonov D. Initial-boundary value problem for a degenerate fourth-order equation containing fractional order integral-differential operator with Bessel function in the kernel. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 149-159 pdf
16. Shamsiddinov N., Anorov O. Quadratic stochastic operators generated regular partitions of a countable set of states. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №4, pp. 160-165 pdf
1. Urinov A. Review of scientific research conducted in scientific school of Academician Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan M.S. Salakhitdinov. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 1-17 pdf
2. Arzikulov Z. On self-similar solutions of some degenerating partial differential equations up to theseventh-order inclusive. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 18-30 pdf
3. Hayotov A., Doniyorov N. Basis functions for finite element methods. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 31-44 pdf
4. Juraev B. Π-strategy in a differential game with integral and Gr¨onwall constraints on controls. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 45-55 pdf
5. Khakimov O. On dynamics of positive Riesz-type stochastic operators. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 56-62 pdf
6. Kurbanbaev T., Iskenderov A. Almost inner derivations of solvable Leibniz algebras whose nilradical is a quasi-filiform Leibniz algebra of maximum length. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 63-72 pdf
7. Zaitov A., Eshimbetov M. On a max-plus Variant of the Riesz Representation Theorem. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 73-79 pdf
8. Zunnunov R. On a displacement boundary value problem for the generalized Tricomi equation with a spectral parameter in an unbounded domain. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 80-87 pdf
9. Ibaydullaev T. The pursuit and evasion problem for the continuously renewable energy case. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 88-99 pdf
10. Ismoilov A. The Cauchy-Goursat problem for the inhomogeneous generalized Euler-Poisson-Darboux equation. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 100-113 pdf
11. Mirsaburov M., Makhmudov A. Problem with the Bitsadze-Samarsky condition on parallel characteristics for a class of equations of mixed type. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 114-123 pdf
12. Murzambetova M. Forward and inverse problem for the mixed-type equation with Caputo fractional derivative. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 124-133 pdf
13. Okboev A. Cauchy type problem for a degenerate hyperbolic equation of the second kind. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 134-142 pdf
14. Sobirov Sh. Integration of a system of nonlinear integro-differential equations with an additional term in the class of rapidly decreasing functions. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 143-156 pdf
15. Urinov A., Abduqodirov A. On canonical forms of n^th-order partial differential equations. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №5, pp. 157-164 pdf
1.Azamov A., Samatov B., Turgunboeva M. The l-catch problem in the nonlinear differential game. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 1-9 pdf
2.Diyorov A. Limit points of a three-locus dynamical system. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 10-14 pdf
3.Kholikova F. On the dynamics of Volterra cubic stochastic operators. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 15-23 pdf
4.Mizomov I. Calabi-Yau property of five-dimensional elliptic algebras. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 24-29 pdf
5.Mustafoyeva Z. Ground states for the Potts model with a countable set of spin values on a Cayley tree. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 30-38 pdf
6.Turdiev Kh. Nonlocal problem for a diffusion-wave equation involving regularized Prabhakar fractional derivative. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 39-45 pdf
7.Ashurov R., Nuraliyeva N. A time-non-local problem for a hyperbolic equation. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 46-55 pdf
8.Dzhamalov S., Khudoykulov Sh. On a linear two-point inverse problem for three-dimensional heat equation with nonlocal boundary conditions of periodic type. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 56-66 pdf
9.Dosanova U., Nuraliyeva N. A non-local problem for the parabolic-hyperbolic type equation involving the Caputo fractional derivative. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 67-77 pdf
10.Dushatov N. Estimation of some functionals on incomplete dependent data.Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 78-81 pdf
11.Kurbanov B. Morera’s boundary theorem in the matrix Siegel domain of the second kind. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 82-89 pdf
12.Mustapokulov Kh., Mamadaliev N. On the invariance of a constant multivalued mapping in the problem of heat conduction with impulse control in the presence of delay. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 90-98 pdf
13.Khalkhuzhaev A., Boymurodov J. On bound states of a system of three particles on a lattice. Bull. Inst. Math., 2023, Vol.6, №6, pp. 99-112 pdf